Hea Eesti Perearstide Seltsi liige!

 

Selts ei ole mina üksi ega Sina üksi, selts oleme ainult KOOS. Seepärast loodan ja usun siiralt, et iga seltsiline on oluline osa tervikust, kellest sõltub nende eesmärkide saavutamine, mille oleme endale seadnud.

Kuidas me kokku saime?

Meid seob huvi peremeditsiini eriala arengu vastu.

Kus me kokku saime?

Kokkusaamisi on mitmeid - perearstide konverentsid, eriarstide konverentsid, iganädalased koolitused, Haigekassa koosolekud, töögrupid ja kohtumised kolleegidega, perearstide suve-ja talvepäevad.... Meil on tihti võimalus silmast silma kohtuda. Meil on ka oma ajakiri „Perearst“, kodulehekülg ja list, kus igaüks saab oma sõna sekka öelda. Meil on oma digitaalne koolituskeskkond, mis meid seob.

Kuhu me teel oleme?

Kõige tähtsam on seista nende väärtuste eest, mida oma erialal õigeks peame. Nii hoiame arste ja kaitseme patsienti. Kindlasti on tähtis jälgida traditsioone, et säiliks järjepidevus, aga põhimõtteliselt annab selts võimaluse kõigile perearstidele tegeleda oma erialaga ja julgustab hoidma perearstiarstiabi kvaliteeti kõrgena. Olgu selleks arutelud kolleegidega haiguste, tervise edendamise või praksise majandamise teemadel.

Üks on kindel: selts ei saa midagi teha, kui ei ole tegijaid. Me peame ise oma töötingimuste ja töö kvaliteedi eest seisma ja selle nimel tervisehoiukorralduses kaasa rääkima. Kui me ise enda eest ei seisa, hakkavad meie asju otsustama teised! Või nii nagu juba vanad eestlased ütlesid: mis ise ei tee, on tegemata.