Rahvusvaheline perearstide päev

Head kolleegid perearstid!  

WFDD

Tänast rahvusvahelist perearstide päeva tähistab perearstide maailmaorganisatsioon WONCA egiidi all "Perearstid on meditsiini süda!". Metafoorses mõttes on süda organ, mida alati seostatakse armastuse ja kirega. Ja armastuseta ega kireta ei olegi üldse võimalik perearsti tööd teha - Te teete oma igapäevast tööd suure südamega, olete järjepidevalt oma patsientide jaoks olemas, olgu nad noored või vanad, vaesed või rikkad, terved või haiged. Ühendades mõistvuse ja ranguse,  headuse ja mõistlikkuse, sallivuse ja õigluse olete Te kogu südamega patsientide advokaatideks ja eestkõnelejateks nii meditsiinisüsteemis, kogukonnas kui ka ühiskonnas tervikuna. 

Füsioloogilises mõttes on süda keskne organ, mis pumpab hapnikuga rikastatud verd kogu organismi. Ka Teie suunate oma teadmistega rikastatud patsiente nii moodsa meditsiini rägastikes kui info ülekülluse maastikel õigeid radu leidma. Lisaks olete Te toeks ja inspiratsiooniks kogu oma meeskonnale, hoides kogu Eestit katva võrgustikuna töös kogu esmatasandi vereringe! Ja sellest lähtuvalt palun hoidke ka oma südant ja hoidke iseennast! Me ei saa olla tugevad mõtlemata ka iseenda kestlikkusele ning olemata inspiratsiooniks noortele - isegi missest, kui sõrmed ja varbad on natuke jahedad. Sest nagu Pipi Pikksukk ütles "Kui süda on soe ja lööb nagu vaja, ei siis ära külma!"   

Le Vallikivi

Perearst ja Eesti Perearstide Seltsi juht