Töö info- ja kommunikatsioonitehnoloogia katkestuste ajal

Side- ja telekommunaktsiooni (internet, telefon) katkestuste ajal on perearstikeskusel tõenäoliselt võimalik tööga jätkata, küll aeglasemalt ja piiratud mahus. Selleks, et kriitilisel hetkel oleks võimalikult vähe ebamugavusi, on igal perearstikeskusel soovitatav ette planeerida ja varuda piisaval hulgal “pabermaailma” dokumente, vorme ja blankette.

Nimistute nimekirjade tagavara

Side- ja telekommunikatsiooni katkestuste ajal töö planeerimise soodustamiseks on soovitatav eelnevalt välja printida keskusega seotud nimistute nimekirjad koos kontaktandmetega.

Retseptide väljastamine (digiretseptikeskus)

Eesti Haigekassal on plaanis lähimate kuude jooksul igasse perearstikeskusesse saata paberretseptide blankettide varu. Hoiame kursis, millal täpselt saadetised asutustesse teele lähevad.

Paberretseptide blankette saab tellida See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Analüüside tellimuslehed

Laborianalüüside tellimuse tegemiseks saab kasutada paberil saatelehtesid. Tellitud analüüside vastused edastatakse perearstikeskusele samuti paberi peal. Side- ja telekommunikatsiooni katkestuse ei pruugi olla üldiselt internetiühendust ja/või vajalike tellimuslehtede lingid ei tööta, mistõttu on soovitatav tellimuslehtede blanketid alla laadida ja säilitada perearstikeskuse tööarvutites lokaalselt (et vajadusel neid välja printida).

Surma registreerimisega seotud dokumendid

Surmatõendi saamiseks tuleb surnu lähedane suunata korrektselt täidetud paberil surmateatise ja surmapõhjuse teatisega lähimasse Perekonnaseisuametisse, kes genereerib surmatõendi väljastamiseks vajaliku surmakande numbri. 

Image
MTÜ Eesti Perearstide Selts
Sõpruse pst 179, Tallinn 13415

Arvelduskonto: EE671010102001436008
Image
Image